Pasica
Pasica

FINALE APS ZA ČLANE IN ČLANICE

Gregor

V Novi Gorici je potekal finale Atletskega pokala Slovenije za člane in članice, na katerega so se uvrstile tudi atletinje Atletskega kluba Koper. Ekipno so dekleta zasedla 15. mesto med 28 ekipami; še boljše jim je kazalo po prvem dnevu tekmovanju, ko so zasedale celo 6. mesto. S tem so se atletinje potrdile kot najuspešnejša ekipa na Primorskem, tudi v članski kategoriji. Žal se drugega tekmovalnega dneva naše tekmovalke niso udeležile, saj so mladinke nastopile na tekmovanju v Puli.

Posamično je največjih uspeh dosegla Mateja Kocjančič s 4. mestom  v metu diska (39,52m), v isti disciplini pa je Maja Gverič zasedla 5. mesto z novim osebnim rekordom 37,05m. Klara Begič je kot mladinka zasedla 11. mesto z rezultatom 12,64. Tea Peroša je na 100 ovire zasedla 8. mesto z novim osebnim rekordom 16,86. Urška Frančula je na 5000m zasedla 7. mesto.